WYWIAD Z V-CE PREZESEM ARTUREM WYRWĄ

Rozgrywki zakończone, Noteć kończy na 8-miejscu. Jak Pan ocenia wynik drużyny?

Jako beniaminek myślę że 8-miejsce jest dobrym miejscem,jednak biorąc pod uwagę kilka meczów z jesieni w których straciliśmy punkty oraz przepracowany okres przygotowawczy zimą stać nas było na więcej.

Nadchodzi kolejny sezon,jakie są oczekiwania i cele przed klubem?

Pierwszy zespół ma za cel walkę o awans do 4-ligi i robimy wszystko aby to osiągnąć. Natomiast nadrzędnym celem klubu  jest sukcesywne szkolenie młodzieży.

4-liga to wielkie wyzwanie, jakieś wzmocnienia?

Tak, wyzwanie jest duże ale obejmując klub przez zarząd z Prezesem Pawłem Jagłą na czele takie wyzwanie sobie postanowiliśmy i systematycznie krok po kroku je realizujemy. Myślę że efekty naszej pracy typowo organizacyjne i wizerunkowe widoczne są już gołym okiem a sukces sportowy nadejdzie w przyszłym sezonie. Co do wzmocnień to trener Drozdowicz wraz ze swoim sztabem mocno pracuje aby kadra zespołu była optymalna w walce o awans.

Bardzo mocno postawiliście na szkolenie młodzieży?

Jak wiemy, aby budować klub na lata podstawą jest szkolenie młodzieży i tak też się dzieje w naszym klubie. Każda grupa młodzieżowa jest po opieką trenera oraz asystenta, a nad wszystkim czuwa trener koordynator Adam Drozdowicz. Stawiamy na młodzież i myślę że w przyszłości da to spodziewane efekty.

Jak wygląda z młodzieżą w pierwszym zespole?

Mamy bardzo młody zespół z kilkoma zawodnikami z doświadczeniem co powinno przynieś oczekiwane efekty. Większość zawodników młodych to nasi wychowankowie jednak ze sporym doświadczeniem już w piłce juniorskiej min. z gry w Centralnej Lidze Juniorów i Lidze Wojewódzkiej. Wierzymy, że duet trenerski Drozdowicz-Mueller tak to poukłada że wszyscy będziemy na koniec sezonu zadowoleni.

Główni rywale w walce o awans?

Myślę że kilka zespołów będzie miało aspiracje do awansu. Nie wiemy jeszcze jak będzie wyglądał kształt rozgrywek,kto z kim zagra w grupie ale na pewno groźne będą Pobiedziska, Chodzież, Margonin.

Koronawirus odstraszył kilku sponsorów ze sportu jak to wygląda w Noteci?

Większość firm z nami została za co im serdecznie dziękujemy. Jest też kilka firm, które wstrzymały na pewien czas sponsoring naszego klubu jednak mamy zapewnienia, że jest to tylko czasowe i na pewno wrócą do nas. Sponsor tytularny firma STEICO jest z nami i nadal nas wspiera co jest dla nas budujące i za co bardzo dziękujemy. Dziękujemy także pozostałym firmą za wsparcie oraz zachęcamy do współpracy nowe.

Kiedy rozpoczynacie przygotowania do nowego sezonu?

Trenujemy cały czas od kiedy zniesiono zakaz treningu. Od 1-czerwca zawodnicy mają wolne dwa tygodnie po czym wracają do treningów indywidualnych a od 23 czerwca pełną parą rozpoczynamy przygotowania do walki o awans. Mamy zaplanowane sparingi min. z zespołami Wiary Lecha,Korony Stróżewo, Iskry Szydłowo,Warty Międzychód. Rozgrywki ligowe zaczynamy 7,8 sierpnia .

Dziękuję i życzę powodzenia w nadchodzącym sezonie.